• 25 CZE 20

  Ważna informacja

  W ostatnim czasie obserwujemy wzmożony, ukierunkowany atak na pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego za pomocą poczty elektronicznej. Atak ten zachęca do otwarcia niebezpiecznego załącznika lub zawartego w treści linku. Proszę ich nie otwierać. Wiadomości podpisywane są jakby przez pracownika US ze sfałszowanego adresu. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na pełen adres email nadawcy. Ostatnio zauważone fałszywe maile zostały wysłane z domen: @pm-x.net oraz @tbaytel.net.
  Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
  1.       Należy zweryfikować nadawcę wiadomości, czy wiadomość pochodzi z adresu w domenie uczelni. Każdą podejrzaną wiadomość e-mail można zweryfikować także telefonicznie pod numerem 91 444 10-01 oraz w aktualnościach na stronie https://uci.usz.edu.pl/
  2.       Należy zwrócić uwagę na treść wiadomości e-mail, czy napisane są one poprawnie językowo, czy nie zawierają odniesień do zewnętrznych serwisów oraz czy nie są podpisane przez nieistniejące firmy/dział.
  3.       Uczelniane Centrum Informatyczne nigdy nie gromadzi, a tym samym nie prosi użytkowników o podanie aktualnego hasła do systemów centralnych US/poczty służbowej e-mail w celu weryfikacji/kontroli/aktywacji dostępu lub konta.
  4.       Lista pracowników działu IT (Uczelnianego Centrum Informatycznego) US, wraz z ich adresami email, dostępna jest pod poniższym adresem – https://uci.usz.edu.pl/kontakt/

   

 • Instrukcja MS Teams

  Organizacja spotkań i zajęć
  Pokaż
 • Zgłoś problem

  Potrzebujesz pomocy? Napisz zgłoszenie
  Intranet
 • Poczta

  Przejdź do stron poczty
  Sprawdź pocztę
 • VPN

  Informacje o VPN, procedura uzyskania dostępu, wniosek, zmiana hasła
  Pokaż
 • TeamViewer

  Narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet.
  pobierz