• 12 KW. 22

Zespół ds rozwoju narzędzi i kompetencji cyfrowych

Na mocy Postanowienia nr 1/2022 Rektora US z dnia 11 kwietnia 2022 r. w sprawie wykonywania zadań z zakresu rozwoju narzędzi i kompetencji cyfrowych w Uniwersytecie Szczecińskim, JM Rektor powołał zespół ds rozwoju narzędzi i kompetencji cyfrowych.

Głównymi zadaniami zespołu będzie przede wszystkim wspieranie pracowników w rozwoju i zarządzaniu dostępnymi narzędziami chmurowymi oraz zwiększanie dostępności i poprawa jakości technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), jak i konsultacje w zakresie potrzeb szkoleń IT i rozwoju narzędzi ICT na Uczelni. Przygotowanie działań i inicjatyw oraz koordynowanie i zapewnienie wsparcia w procesie rozwoju pracowników i zwiększaniu ich kompetencji oraz podnoszenie umiejętności i wspieranie kadry dydaktycznej w transformacji cyfrowej oraz wykorzystywaniu technologii i narzędzi e-learningowych w kształceniu i edukacji online.