Informacje podstawowe

Egeria Edukacja to system informatyczny firmy COMARCH S.A., który obecnie jest wdrażany na Uniwersytecie Szczecińskim. Docelowym przeznaczeniem tego systemu jest zastąpienie systemu ProDziekan oraz objęcie informatyzacją obszarów z zakresu obsługi studentów, które nie były wcześniej zinformatyzowane. Egeria Edukacja to element zintegrowanego systemu zarządzania uczelnią. Podstawowym założeniem wdrożenia systemu Egeria Edukacja jest zintegrowanie go z systemem Comarch Egeria, który obsługuje takie obszary jak: kadry, płace, finanse, księgowość, inwentaryzacja oraz inne.

egeria-zsi

Funkcjonalność

Obszary działalności uczelni, które obsługuje system Egeria Edukacja to m.in.: Programy kształcenia, planowanie zajęć, stypendia, obsługa toku studiów studenta/doktoranta/słuchacza, narzędzia dla wykładowcy (protokoły, sylabusy, gruby studenckie).

egeria-moduly

Przebieg wdrożenia

 1. Podstawowe kryterium wyboru oferty firmy COMARCH S.A. to możliwość integracji z systemem informatycznym, który wykorzystywany jest do zarządzania uczelnią.
 2. Po podpisaniu umowy w roku 2011 z firmą COMARCH S.A. ustalony został harmonogram przebiegu prac, który podzielony został etapy takie jak:
  1. Prace koncepcyjne, polegające na cyklu spotkań z przedstawicielami dostawcy oraz pracownikami Uniwersytetu Szczecińskiego zajmującymi się wybranymi obszarami działalności Uniwersytetu Szczecińskiego w celu stworzenia Projektu Technicznego.
  2. Wdrożenie pilotażowe, mające na celu stopniowe wprowadzanie systemu Egeria Edukacja na dwóch wybranych wydziałach uczelni – Wydziału Biologii oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Celem tego wdrożenie jest przetestowanie funkcjonalności systemu, usuwanie błędów systemu, szkolenia odbywające się na działającym systemie.
  3. Wdrożenie docelowe, którego celem jest wprowadzenie systemu na pozostałe wydziały oraz stopniowe wyłączanie systemu ProDziekan

egeria-wdrozenie

 • EZD

  Pomoc w obsłudze systemu EZD
  Pokaż
 • Zakup Sprzętu IT

  Procedura zakup sprzętu na US
  Pokaż
 • Instrukcja e-proDziekan

  Logowanie, zmiana hasła w e-proDziekan
  Pokaż
 • Instrukcja MS Teams

  Organizacja spotkań i zajęć
  Pokaż
 • Zgłoś problem

  Potrzebujesz pomocy? Napisz zgłoszenie
  Intranet
 • Poczta

  Przejdź do stron poczty
  Sprawdź pocztę
 • VPN

  Informacje o VPN, procedura uzyskania dostępu, wniosek, zmiana hasła
  Pokaż
 • TeamViewer

  Narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet.
  pobierz