• 01 KWI 20

  Wideokonferencje z osobami spoza naszej organizacji

  Szanowni Państwo,

  Na wasze liczne prośby, zweryfikowaliśmy i informujemy, iż mogą Państwo prowadzić spotkania online z osobami spoza Uniwersytetu Szczecińskiego (np. habilitacje, konferencje, współpraca między uczelniami) po przez usługę Office 365 (Microsoft Teams).

  Aby wszystko zadziałało prawidłowo, należy utworzyć spotkanie w kalendarzu Microsoft Teams (nie działa przy spotkaniach organizowanych ad hoc).

  Dodajemy w polu uczestnicy adresy mailowe osób spoza US (sugerujemy nie robić tego ze studentami, studenci mają pakiety Office365 opłacone przez uczelnię), a także pamiętamy aby wskazać informacje o kanale na którym pokaże się informacja o spotkaniu dla naszych członków organizacji. Oczywiście pamiętamy aby uzupełnić też treść zaproszenia, gdyż wysyłamy informacje poza US i warto zadbać o swój i uczelni wizerunek.

  Zaproszony interesant dostanie maila z linkiem zapraszającym, po kliknięciu w który otworzy mu się strona Microsoft Teams – nie musi się rejestrować ani pobierać aplikacji, może dołączyć do spotkania w przeglądarce, podając tylko swoje imię (nick). Zaproszenie w usłudze Gmail wygląda jak poniżej.

 • Instrukcja MS Teams

  Organizacja spotkań i zajęć
  Pokaż
 • Zgłoś problem

  Potrzebujesz pomocy? Napisz zgłoszenie
  Intranet
 • Poczta

  Przejdź do stron poczty
  Sprawdź pocztę
 • VPN

  Informacje o VPN, procedura uzyskania dostępu, wniosek, zmiana hasła
  Pokaż
 • TeamViewer

  Narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet.
  pobierz