• 06 PAŹ 23
    Bądź cyberinteligentny – miesiąc świadomości cyberbezpieczeństwa 2023

Według oficjalnego raportu o cyberprzestępczości za rok 2022 firmy eSentire przewiduje się, że globalny roczny koszt cyberprzestępczości osiągnie w tym roku 8 bilionów dolarów, a szkody wyniosą 10,5 biliona dolarów do 2025 roku. Osoby fizyczne i firmy są podatne na straty finansowe i informacyjne w wyniku tych cyberataków.

Pomoc pracownikom w zrozumieniu, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie i jakie zagrożenia mogą spotkać w pracy, ma ogromne znaczenie w walce z przewidywanymi szkodami. Nie ma lepszego momentu na poszerzanie wiedzy i umiejętności niż Miesiąc świadomości cyberbezpieczeństwa.

Uczelniane Centrum Informatyczne zaprasza wszystkich pracowników uczelni na szkolenie e-learning: Bezpieczny Pracownik w Cyberprzestrzeni – Security Awareness. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z Sekcją Rozwoju Narzędzi i Kompetencji Cyfrowych: https://uci.usz.edu.pl/kontakt/#sekcja-rozwoju-narz%C4%99dzi-i-kompetencji-cyfrowych