• 01 MAR 24
    Uniwersytet Szczeciński z dostępem do usługi Microsoft 365 A3

Z przyjemnością informujemy, iż od dnia 01.02.2024 r. Uniwersytet Szczeciński posiada dostęp do usługi Microsoft 365 A3, która rozszerza funkcjonalność posiadanej dotychczas subskrypcji Aplikacje Microsoft 365.  Licencją zostali objęci wszyscy pracownicy administracyjni, nauczyciele akademiccy, pracownicy dydaktyczni oraz pracownicy badawczy, a także wszyscy studenci US. Do uczelnianego konta pracowników oraz studentów US została przypisana licencja pozwalająca na instalację i korzystanie z oprogramowania oraz wszystkich funkcjonalności dostępnych w ramach M365 A3.

W skład Microsoft 365 A3 wchodzi oprogramowanie w najnowszej wersji, między innymi: pakiet Office, system operacyjny: Windows Education, Microsoft Teams, oprogramowanie antywirusowe: Microsoft Defender  Antimalware, Viva Lernings oraz inne narzędzia wspomagające proces nauczania.

Szczegółowe zestawienie funkcjonalności znajduje się na witrynie:

Dla przypomnienia, zgodnie z Postanowieniami Licencyjnymi w mogą Państwo zainstalować oprogramowanie Aplikacje Microsoft 365 (pakiet Office) na maksymalnie 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach. Mogą też Państwo zainstalować to oprogramowanie na prywatnych urządzeniach będących Państwa własnością lub w posiadaniu, dla potrzeb związanych z edukacją oraz wykonywaną pracą zawodową na rzecz Uniwersytetu Szczecińskiego. Prawo do korzystania z oprogramowania przysługuje na czas zatrudnienia na US.

W przypadku problemów z hasłem do uczelnianego konta e-mail prosimy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: pomoc-email@usz.edu.pl