• 16 KWI 19

  Ważna informacja

  Szanowni Państwo,

  w ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną aktywność w rozsyłaniu wiadomości pocztą elektroniczną mającą na celu próbę oszustwa i wyłudzenia informacji dostępowych do Państwa konta pocztowego. Proszę nie odpowiadać na tego typu wiadomości, a w szczególności nie wypełniać formularzy dostępnych za pomocą hiperłączy zawartych w tego typu wiadomościach.

  Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  1.       Należy zweryfikować nadawcę wiadomości, czy wiadomość pochodzi z adresu w domenie uczelni. Każdą podejrzaną wiadomość e-mail można zweryfikować także telefonicznie pod numerem 91 444 10-01 oraz w aktualnościach na stronie https://uci.usz.edu.pl/

  2.       Należy zwrócić uwagę na treść wiadomości e-mail, czy napisane są one poprawnie językowo, czy nie zawierają odniesień do zewnętrznych serwisów oraz czy nie są podpisane przez nieistniejące firmy/dział.

  3.       Uczelniane Centrum Informatyczne nigdy nie gromadzi, a tym samym nie prosi użytkowników o podanie aktualnego hasła do systemów centralnych US/poczty służbowej e-mail w celu weryfikacji/kontroli/aktywacji dostępu lub konta.

  4.       Lista pracowników działu IT (Uczelnianego Centrum Informatycznego) US, wraz z ich adresami email, dostępna jest pod poniższym adresem – https://uci.usz.edu.pl/kontakt/

   

  Z wyrazami szacunku

  Rafał Skorasiński
  Kierownik
  Uczelniane Centrum Informatyczne
  Uniwersytet Szczeciński

 • Zgłoś problem

  Potrzebujesz pomocy? Napisz zgłoszenie
  Intranet
 • Poczta

  Przejdź do stron poczty
  Sprawdź pocztę
 • VPN

  Informacje o VPN, procedura uzyskania dostępu, wniosek, zmiana hasła
  Pokaż
 • TeamViewer

  Narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet.
  pobierz